معرفی به دوستان

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: ما محدودیتی برای تامین برق صنایع در زمستان نداریم، ولی این امکان وجود دارد که برق صنایع همانند تابستان با محدودیت مواجه شود.

مصطفی رجبی مشهدی با اشاره به محدودیت تامین برق صنایع در زمستان گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته از سوی دولت از ۱۵ شهریور مقرر شد کارخانه‌های سیمان در طول روز و تا ساعت ۱۲ شب به میزان ۷۰ درصد و از ساعت ۱۲ شب به بعد برق استفاده کنند و قرار بود از اول مهرماه این محدودیت برداشته شود؛ لذا امیدواریم که دولت طبق این برنامه عمل کند و تولید به شرایط طبیعی بازگردد.
او ادامه داد: در حال حاضر با برنامه ریزی‌های صورت گرفته و همچنین سوخت رسانی به نیروگاه‌ها امیدواریم شاهد قطعی برق در زمستان ۱۴۰۰ نباشیم.
سخنگوی صنعت برق کشور تصریح کرد: نیاز مصرف زمستان امسال در صنعت برق معادل ۴۳ هزار مگاوات برآورد می‌شود، و با توجه به افزایش اوج بار، نیاز به گاز طبیعی نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و در زمستان امسال نیروگاه‌های کشور با احتساب طرح‌های مدیریت مصرف به حداقل ۲۲۷ میلیون متر مکعب گاز در طول روز نیاز دارند.
رجبی مشهدی اضافه کرد: ما محدودیتی برای برق صنایع در زمستان نداریم، ولی اگر به مشکلی برخورد کنیم، این امکان وجود دارد که برق صنایع همانند تابستان با محدودیت مواجه شود.
او با اشاره به اینکه در حال حاضر توافق شده که روزانه ۳۰ تا ۳۵ میلیون لیتر گازوئیل به ظرفیت مخازن سوخت مایع نیروگاه اضافه شود، گفت: ظرفیت کل مخازن سوخت مایع نیروگاه‌های کشور ۳.۶ میلیارد لیتر است که در حال حاضر ۱.۷ میلیارد متر مکعب از این ذخایر با سوخت مایع پر شده است.
سخنگوی صنعت برق کشور گفت: در شرایطی که روند افزایش روزانه ۳۰ تا ۳۵ میلیون لیتر گازوئیل ادامه داشته باشد، این مخازن ظرف ۲ ماه آینده تکمیل می‌شود و بر این اساس مشکلات صنعت برق تا حد زیادی بهبود پیدا خواهد کرد.

نظرات

 
   
 
Captcha