۲۵ درصد مخازن سوخت کشور خالی است

معرفی به دوستان

سخنگوی صنعت برق کشور گفت: متاسفانه ۲۵ درصد مخازن سوخت کشور نسبت به سال گذشته خالی است، اما امیدواریم پیش از رسیدن فصل سرما بتوانیم سوخت نیروگاهی را تکمیل کنیم.

مصطفی رجبی مشهدی در خصوص تامین سوخت نیروگاه‌ها برای زمستان امسال گفت: در حال حاضر ۲۵ درصد مخازن نسبت به سال گذشته خالی است، ولی همکاری خوبی با بخش پخش و پالایش داریم تا این روز‌ها مخازن گازوئیل آماده شوند. امیدواریم پیش از رسیدن فصل سرما بتوانیم سوخت نیروگاهی را تکمیل کنیم.
او ادامه داد: در بخش گاز هم پیش بینی‌هایی صورت گرفته است که این اطمینان وجود دارد که از سوخت مطمئن تری در فصل زمستان برای نیروگاه‌ها برخوردار شویم.
سخنگوی صنعت برق کشور با بیان اینکه امید ما به صرفه‌جویی مردم است و برای این موضوع نیز مشوق‌هایی را در نظر گرفته‌ایم و اگر مشترکان نسبت به مدیریت مصرف خود اقدام کنند، در قبوض آن‌ها پاداش مدیریت مصرف لحاظ می‌شود، گفت: مدیریت مصرف انرژی موضوعی مهم و قابل توجه است که همه مشترکان باید به آن توجه داشته باشند.
رجبی مشهدی بیان کرد: برآورد ما برای زمستان امسال این است که ۲۳۰ میلیون متر مکعب سوخت نیاز داشته باشیم، این در حالی است که اگر ما مصرف را هم قطع کنیم، ۲۱۰ میلیون متر مکعب سوخت باز هم کم خواهیم داشت.
به گفته سخنگوی صنعت برق کشور در زمستان در حدود ۵۰ درصد از سوخت مایع استفاده می‌کنیم.
این مقام مسئول اضافه کرد: متاسفانه در زمستان سال گذشته ما به میزان ذخیره سوخت در روز رسیدیم و این در حالی است که ما باید ۴۵ روز سوخت ذخیره داشته باشیم.
رجبی مشهدی بیان کرد: نسبت به سال گذشته حدود ۲۰ درصد کمبود سوخت داریم و قطعا با توجه به این آمار، تنگنا‌های تولید برق در زمستان ۱۴۰۰ دور از انتظار نیست، اما اگر ما نیروگاه داشته باشیم و یا احداث کنیم هم مشکل برق کشور حل نمی‌شود.
او افزود: حدود ۹۰ درصد تولید برق کشور از طریق نیروگاه‌های حرارتی تامین می‌شود که با توجه به آنکه این نیروگاه‌ها از سوخت گاز یا مایع استفاده می‌کنند، هر گونه محدودیت در تامین سوخت رسانی به نیروگاه‌ها منجر به کاهش تولید نیروگاه‌های حرارتی و در نتیجه محدودیت در تامین برق خواهد شد.
سخنگوی صنعت برق کشور در پایان بیان کرد: سال گذشته به دلیل افزایش مصرف گاز در بخش خانگی، محدودیت‌هایی در تامین برق به وجود آمد که امید است امسال با تامین سوخت گاز کافی، برق بخش‌های مختلف کشور تامین شود.

نظرات

 
   
 
Captcha