معرفی به دوستان

معاون حقوقی، پشتیبانی و مجلس وزارت نیرو، شرایط و جزئیات برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر در شرکت‌های تابعه و وابسته این وزارتخانه را ابلاغ کرد.

"رضا انجم شعاع" رئیس کمیته پیشگیری و مقابله با ویروس کرونای وزارت نیرو در ابلاغیه‌ای خطاب به دبیران فرهنگی و دینی شرکت‌های تابعه و وابسته این وزارتخانه، برگزاری مراسم عزاداری محرم و صفر را با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی، الزامات سلامت محیط و رعایت تدابیر و پروتکل‌های بهداشتی بلامانع اعلام کرد.
در این ابلاغیه، بر اجرای دقیق پروتکل‌های بهداشتی مرتبط با مراسم بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا و برگزاری مراسم عزاداری ترجیحاً در اماکن و فضا‌های باز با رعایت فاصله‌گذاری (از هر طرف حداقل دو متر)، تجمعات حداقلی و رعایت کاهش ساعات برگزاری مراسم (حداکثر ۲۰ دقیقه) تاکید شده است.
بنا بر این گزارش، در ابلاغیه مذکور عنوان شده است، پیش‌بینی استفاده از راهکار‌های جایگزین در مناطق و شهر‌هایی که امکان برگزاری حضوری مراسم وجود ندارد.
در این ابلاغیه عنوان شده، برگزاری نماز در نمازخانه‌ها به مدت حداکثر ۲۰ دقیقه در اماکن سربسته مشروط به داشتن شرایط بهداشتی و تهویه مناسب و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک با همراه داشتن وسایل شخصی، در مناطق سفید بلامانع است.
همچنین هرگونه پذیرایی در حین برگزاری مراسم عزاداری و برپایی هر نوع ایستگاه صلواتی توزیع نذورات و چای ممنوع اعلام شده است.
بنا بر این گزارش، گذاشتن تجهیزات شست و شو و ضدعفونی دست برای مراجعان و ضدعفونی مستمر محل برگزاری مراسم قبل، حین و بعد از مراسم ضروری است.

نظرات

 
   
 
Captcha