خرابی های بارندگی اخیر

سقوط 6 پایه برق در خرمشهر بر اثر بارندگی اخیر

معرفی به دوستان

مدیر برق ناحیه جنوب گفت: در جریان بارندگی اخیر ۶ پایه برق در غرب کارون به خاطر باد و طوفان سقوط کرد که مشکل برق رسانی به این پایه‌ها برق مرتفع شد.

مدیر برق ناحیه جنوب گفت: در جریان بارندگی اخیر ۶ پایه برق در غرب کارون به خاطر باد و طوفان سقوط کرد که مشکل برق رسانی به این پایه‌ها برق ظرف شب گذشته و امروز مرتفع شد.
اکبر ناصری  در جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان خرمشهر در سالن جلسات فرمانداری، اظهار کرد: بعد از سقوط ۶ پایه برق در غرب کارون مشکل ظرف دو ساعت رفع شد و تنها یک‌پایه باقی ماند که باوجود ارتفاع بیش از یکی و نیم متری آب جمع شده در پی بارندگی، کار ترمیم و برق‌دار کردن این پایه نیز صبح امروز انجام شد.
مدیر برق ناحیه جنوب در ادامه به علت خاموشی‌های پس از بارندگی در خرمشهر اشاره کرد و گفت: بیش از ۹۸ درصد شبکه توزیع برق خرمشهر به‌صورت هوایی است که در معرض انواع تهدید‌ها از جمله باران و حرکت درختان قرار می‌گیرد و نمی‌توان به‌طور کامل مانع از خاموشی در این مواقع شد.
وی افزود: افرایش شدت بارندگی‌ها تأثیر مستقیمی بر قطعی برق دارد حتی رعد و برق‌ها نیز می‌تواند عامل خاموشی باشد و نمونه آن سوختن تراس یکی از ایستگاه‌های اصلی برق در شب گذشته در پی رعدوبرق بود که مشکل به‌سرعت رفع شد.
روزهای گذشته و در پی بارش ۱۱۲ میلی متری باران، خرمشهر در بیشتر مناطق دچار آبگرفتگی شد و برخی مناطق نیز خاموشی داشتند.

نظرات

 
   
 
Captcha