ورود خودرو های تمام هیبریدی به کشور

خودرو های برقی وارداتی از حق ورودی معاف می شوند

معرفی به دوستان

نمایندگان مجلس دولت را مکلف کردند که واردات خودرو‌های سورای تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آن‌ها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف باشد.

نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی امروز - یکشنبه مواد ۳، ۴ و ۵ طرح اصلاح موادی از طرح ساماندهی صنعت خودرو را تصویب کردند.
نمایندگان در ماده ۳ این طرح مقرر کردند: واردات خودرو‌های سواری تمام برقی و تمام هیبریدی تا زمان تولید آن‌ها در داخل از پرداخت حقوق ورودی معاف است، دولت موظف است زمینه تولیدداخل خودرو‌های مذکور را ظرف مدت پنج سال فراهم کند. هزینه هالی مالی ناشی از اجرای این ماده از محل درآمد ناشی از اجرای حکم تبصره ذیل ماده (۳) این قانون تامین شود.
همچنین نمایندگان در ماده ۴ طرح ساماندهی صنعت خودرو، وزارت صنعت، معدن و تجارت مکلف کردند که با همکاری وزارت خانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات، نیرو و راه و شهرسازی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نسبت به تدوین سند راهبردی فناوری‌های نونی در صنعت خودروسازی از جمله خودرو‌های تمام برقی، تمام هیبریدی (مدل‌هایی که قابلیت شارژ از طریق اتصال به منبع‌های خارجی برق را نیز دارند ۹ و خودران و نیز امکان استفاده از سوخت‌های غیرفسیلی دیگر حداکثر ظرف مدت یکسال پس از لازم الاجرا شن این قانون اقدام کند.
همچنین نمایندگان در ماده ۵ این طرح وزارت صنعت، معدن و تجارت را مکلف کردند که در افق سند چشم انداز بیست ساله بستر‌های لازم را برای ورودفناوری‌های جدید و مستقل تولید خودرو با همکاری شرکت‌های معتبر خودروسازی جهان و یا به صورت سرمایه گذاری مشترک (jV) با شرکت‌های فعال موجود فراهم سازد.

نظرات

 
   
 
Captcha