شارژر خودرو های برقی

تحول در شارژ خودرو های برقی

معرفی به دوستان

ایستگاه‌های شارژ خودرو‌های برقی نسل جدید که توسط دو خودروساز برتر جهان توسعه داده شده‌اند، می‌تواند تنها در ۳ دقیقه خودرو را برای پیمودن ۱۰۰ کیلومتر مسیر شارژ کند.

کاهش زمان شارژ یک عامل کلیدی برای گسترش استفاده از خودرو‌های برقی است و شرکت‌های بی‌ام‌و (BMW) و پورشه (Porsche) یک گام جدیدی در این جهت برداشته‌اند.
یک نمونه اولیه از خودروی برقی پورشه ضمن ثبت یک رکورد، با ۳ دقیقه شارژ با نرخ ۴۰۰ کیلو وات، توانست ۱۰۰ کیلومتر را بپیماید، در حالیکه شرکت بی. ام؛ و با خودروی تحقیقاتی i۳ خود، تنها طی ۱۵ دقیقه شارژ را از ۱۰ به ۸۰ درصد رساند.
هر دو شرکت، شارژر جدید ۴۵۰ کیلو واتی خود را به عنوان بخشی از کنسرسیوم "شارژسریع" (FastCharge) خود آزمایش کردند.
سیستم "شارژسریع" به جای استفاده از پورت‌های عجیب و غریب، با شارژ ترکیبی استاندارد اروپا (CCS) سازگار است که تسلا هم اخیرا موافقت کرد تا از آن پشتیبانی کند.
این عملکرد سطوح قدرت را تا ۹۰۰ ولت و ۵۰۰ آمپر بالا می‌برد. بی‌ام‌و i۳، ۳۵۰ کیلو وات شارژ گرفت تا نشان دهد چگونه سیستم می‌تواند به طور خودکار بین ۴۰۰ و ۸۰۰ ولت سوئیچ کند.
"شارژ سریع"، نمونه اولیه یک ایستگاه شارژ توسعه یافته توسط پورشه در منطقه باواریای آلمان است.
آزمایش خودروی پورشه که مجهز به سیستم خنک کننده ویژه و باتری ۹۰ کیلو وات ساعتی بود، توانست ۴۰۰ کیلو وات شارژ بگیرد.
این نرخ شارژگیری نسبت به همه خودرو‌های برقی فعلی به مراتب بیشتر است. به عنوان مثال خودرو‌های تسلا می‌توانند تنها با نرخ حدود ۱۲۰ کیلو وات شارژ شوند، در حالی که آخرین تست آئودی می‌تواند شارژ ۱۵۰ کیلو وات را قبول کند. به هر حال این روند به زودی تغییر خواهد کرد.
پورشه تایکان در سال آینده با نرخ ۳۵۰ کیلو وات شارژ خواهد شد و فولکس‌واگن (VW)، مرسدس و سایر خودروسازان امیدوارند که خودرو‌های برقی‌شان سریع‌تر شارژ شوند.
تسلا در سال ۲۰۱۹ از سوپرشارژر‌های نسل بعدی خود استفاده خواهد کرد که به طور موثر توان خروجی مدل‌های فعلی را دو برابر می‌کند.
تحقیقات اخیر نشان داده است که باتری‌های خودرو‌های برقی می‌توانند بدون آنکه بر عمر باتری تاثیر قابل توجهی بگذارد، تا پنج برابر سریع‌تر شارژ شوند.
انتظار این است که خودرو‌های برقی را بتوان تنها در ۱۵ دقیقه کامل شارژ کرد که این کار موجب جذب تعداد بسیار زیادی از خریداران جدید خواهد شد.

نظرات

 
   
 
Captcha