ایستگاه شارژ اتوبوس های برقی

نخستین ایستگاه شارژ بی سیم اتوبوس های برقی افتتاح شد

معرفی به دوستان

نخستین ایستگاه شارژ بی‌سیم اتوبوس‌های برقی و الکتریکی با ظرفیت ۲۰۰ کیلووات در شهر واشنگتن آمریکا آغاز به کار کرد.

این روز‌ها که بازار رونمایی و تولید انبوه خودرو‌های برقی و الکتریکی در بسیاری از کشور‌های جهان داغ و پر تب و تاب شده است، مهندسان عمران و برق نیز با همکاری شرکت‌های بزرگ تصمیم گرفته اند به منظور گسترش حمل و نقل عمومی پاک و دوستدار محیط زیست و توسعه زیرساخت‌های لازم برای استفاده از وسائل نقلیه برقی، ایستگاه‌های شارژ بی سیمی را طراحی و ایجاد کنند تا رانندگان با سرعت بیشتر و زحمت کمتری بتوانند خودروی خود را شارژ کرده و به پیمودن مسافت موردنظر خود ادامه دهند.
در حال حاضر نخستین ایستگاه شارژ بی سیم اتوبوس‌های برقی با ظرفیت ۲۰۰ کیلووات در شهر واشنگتن، پایتخت آمریکا آغاز به کار کرده است.
امروزه با گسترش فناوری خودرو‌های برقی، شرکت‌های اتوبوسرانی با همکاری غول‌های تولیدکننده اتوبوس‌های برقی همچون هیوندای، پراترا، دایملر و بی وای دی در تلاشند تا اتوبوس‌های برقی، الکتریکی و پاک را وارد ناوگان حمل و نقل خود کنند. این ایستگاه شارژ بی سیم در واشنگتن به اتوبوس‌های ساخت شرکت BYD چین شارژدهی خواهد کرد.
سال گذشته شرکت پراترا رکورد میزان حرکت ۱۸۰۰ کیلومتر را برای اتوبوس برقی تولیدی خود (کاتالیست E۲) شکست. هم اکنون روش‌های شارژ خودرو‌های برقی در کشور‌های مختلف متفاوت است، اما متداول‌ترین آنها، ایستگاه‌های شارژ با استفاده از کابل شارژر است.
اما فناوری شارژ بی سیم این خودرو‌ها از اهمیت خاص و به سزایی برخوردار است و بسیاری از شرکت‌ها در حال توسعه این فناوری نوین هستند.
شرکت مومنتوم داینمیکس (Momentum Dynamics) که در زمینه توسعه و ساخت تجهیزات شارژ بی سیم خودرو‌های برقی فعالیت می‌کند، به تازگی پروژه ساخت نخستین ایستگاه شارژ بی‌سیم با ظرفیت ۲۰۰ کیلووات را در آمریکای شمالی کلید زد. این ایستگاه شارژ بی‌سیم که در شهر ونتاچی ایالت واشنگتن است، اتوبوس‌های برقی ساخت شرکت BYD را در طول مسیر حرکت روزانه شارژ می‌کند.
مدیران این شرکت بر این باورند که استفاده از اتوبوس‌های برقی و توسعه اینگونه خودرو‌ها سالانه مقادیر زیادی از هزینه‌های هنگفت دولتی و شهری را می‌کاهد و به حفظ محیط زیست نیز کمک بسزایی خواهد کرد.
مقامات این شرکت گفته اند در صورت موفقیت این طرح در آمریکا، به دنبال توسعه این ایستگاه‌های شارژ بی سیم در کشور‌های اروپایی هستند.
 
منبع: برق نیوز

نظرات

 
   
 
Captcha