همکاری ایران روسیه

برقی کردن 3000 کیلومتر خط اهن روسیه توسط ایران

معرفی به دوستان

ایران یک پروژه برای برقی کردن ۳ هزار کیلومتر خط آهن به روسیه پیشنهاد کرده است که احتمالا بیش از ۳ میلیارد یورو (۳.۷ میلیارد دلار) هزینه دربر خواهد داشت.

الکساندر میشارین، معاون اول شرکت راه‌اهن روسیه گفت: ایران یک پروژه برای برقی کردن ۳ هزار کیلومتر خط آهن پیشنهاد کرده است که احتمالا بیش از ۳ میلیارد یورو (۳.۷ میلیارد دلار) هزینه دربر خواهد داشت.
میشارین که به همراه هیئت روسی به تهران سفر کرده است، گفت: «۳ هزار کیلومتر یک پروژه بسیار بزرگ است، ما توافق کردیم گه پای میز مذاکره بنشینیم و در مورد آن بحث کنیم. این یک پروژه بزرگ است که نیازمند ترسیم طرح مالی است، این رقم ۲ تا ۳ میلیارد یورو است.»
وی خاطرنشان کرد این شرکت قبلا یک قراردادی امضا کرده بودند.
وی توضیح داد: «ما قراردادی برای برقی کردن خط گرمسار- اینچه برون امضا کردیم و این قرارداد شامل موارد دیگر نظیر دسترسی به دیگر خطوط بود. اکنون ما در حال بررسی این هستیم که این موارد چه چیز‌هایی خواهد بود: این موارد، بخش‌هایی خواهد بود که جزئی از کریدور شمال- جنوب است ممکن است خط تهران- تبریز و. باشد. این مرحله بعدی مذاکره ما خواهد بود. امروز طرف ایرانی پیشنهاد کرد همکاریمان را گسترش دهیم و ما آماده گفتگو هستیم.»
روز دوشنبه هیئتی از دومای دولتی روسیه به هماره نمایندگان شرکت‌های دولتی و وزرای این کشور دیدار رسمی از ایران را آغاز کردند. آن‌ها نشستی با حسن روحانی، رئیس‌جمهور و علی‌لاریجانی، رئیس مجلس ایران داشتند.

 

منبع : برق نیوز

نظرات

 
   
 
Captcha