تبادل برق با کشور همسایه

تبادل 1400 مگاوات برق با عراق در آینده نزدیک

معرفی به دوستان

قائم مقام مدیرعامل و معاون هماهنگی مالی و پشتیبانی توانیر گفت: انتظار از صنعت برق این است که در منطقه به مرکز راهبری شبکه تبدیل شده و این انتظار در گرو انجام اقدامات گسترده، تدابیر و سرمایه گذاری‌های بسیاری است.

داوود منظور قائم مقام مدیرعامل و معاون هماهنگی مالی و پشتیبانی شرکت توانیر که در جمع مسوولان مالی و پشتیبانی شرکت‌های برق منطقه ای، با اشاره به این که فرصت‌های زیادی برای صادرات برق وجود دارد، گفت: با توجه به اینکه کشور‌های اطراف به ویژه افغانستان و پاکستان نیازمند برق هستند باید تدابیر لازم برای اتصال شبکه برق به این کشور‌ها اندیشیده شود.
او همچنین از تبادل ۱۴۰۰ مگاوات برق با عراق خبر داد و گفت: باتوجه به نیاز عراق، این ظرفیت می‌تواند افزایش یابد.
منظور با اشاره به چشم انداز صنعت برق کشور اظهار داشت: انتظار می‌رود سرآمد کشور‌های منطقه در زمینه برق باشیم و برق را پایدار و باکیفیت مناسب و در استاندارد‌های جهانی عرضه کنیم.
او رسیدن به این هدف را نیازمند ایجاد زمینه و ابزار‌های مورد نیاز دانست که بخش عمده آن در گرو بخش مالی است...
به گفته وی، انتظار دیگر از صنعت برق این است که در منطقه به مرکز راهبری شبکه تبدیل شده و این انتظار در گرو انجام اقدامات گسترده، تدابیر و سرمایه گذاری‌های بسیاری است.
او افزود: مجموعه زحماتی که در صنعت برق کشیده شده امروز به جایگاهی رسیدیم که حدود ۳۴ میلیون مشترک داریم و هر سال ۳ تا ۴ درصد به مشترکان افزوده می‌شود و این صنعت پویا باید پاسخگوی نیاز‌های مشترکان جدید باشد که این امر رشد و توسعه کشور را در پی دارد.
براساس این گزارش، در این گردهمایی همچنین جاهد مدیرعامل برق منطقه‌ای سیستان و بلوچستان گزارشی از عملکرد این شرکت، وضعیت موجود و ظرفیت‌های استان ارائه کرد.
گفتنی است در این گردهمایی دو روزه مسائل و مشکلات مالی شرکت‌های برق منطقه‌ای مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفت.
 
منبع: ایسکا نیوز

نظرات

 
   
 
Captcha