بالاترین شتاب خودرو برقی

تولبد خودرو برقی با شتاب صفر تا صد (1.85) ثانیه ای

معرفی به دوستان

خودرو‌های برقی جدید گرچه از امکانات متنوعی برخوردارند، اما شتاب و چالاکی خودرو‌های بنزین سوز را ندارند. حال با تولید یک خودروی برقی متفاوت شرایط این حوزه تغییر کرده است.

Rimac Concept Two نام این خودروی جدید است که دارای یک موتور برقی قدرتمند ۱۹۱۴ اسب بخاری است و نیروی محرکه این موتور به هر چهار چرخ منتقل می‌شود.
یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد این خودرو شتاب صفر تا صد آن است که برابر با ۱.۸۵ ثانیه است. خودروی یادشده می‌تواند با حداکثر سرعت ۴۲۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند که در نوع خود و حتی در مقایسه با خودرو‌های بنزین سوز کم نظیر است.
Rimac Concept Two با یک بار شارژ می‌تواند مسافتی ۶۵۰ کیلومتری را طی کند که باز هم رکوردی کم سابقه محسوب می‌شود. شارژ کردن ۸۰ درصد از باتری ۱۲۰ کیلووات ساعتی این خودرو به تنها ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد.
خودروی یادشده مجهز به یک سیستم آیرودینامیک در بخش‌های مختلف برای تسهیل حرکت بوده و از یک سیستم ویژه دیگر برای افزایش ثبات در حین حرکت بهره‌مند است.
این خودرو همچنین مجهز به ۱۲ حسگر مافوق صوت و شش رادار سیستمی است. این سیستم‌ها هر ساعت هشت ترابایت داده را پردازش می‌کنند و در مورد بهترین مسیر حرکت تصمیم گیری می‌کنند.
سیستم ترمز اضطراری هوشمند، دستیار حرکت در مسیر دقیق و کنترل گر ناوبری هوشمند از جمله دیگر امکانات این خودروی لوکس هستند که احتمالا قیمت آن از یک میلیون دلار فراتر خواهد رفت.
 
منبع: مهر

نظرات

 
   
 
Captcha