مقالات

چرخه عمر باتری یو پی اس

چرخه عمر باتری یو پی اس

عمر باتری یو پی اس را می توان با چندین شرایط مختلف توصیف کرد، که برخی از آنها از طرف تولید کنندگان مشخص شده و برای کسانی که در صنعت باطری هستند قابل درک می باشد اما بعضی از آن شرایط بدون تعریف واضح از طرف تولید کنندگان باتری می باشد که ممکن است باعث گمراه شدن مصرف کنندگان نهایی یو پی اس و باتری گردد.

استاندارد چیست ؟

استاندارد چیست ؟

استاندارد یعنی نظم و قانون . هر كاری كه طبق اصول منظم و مرتب انجام شده باشد می گویند طبق استاندارد است و مهر استاندارد دریافت می كند.

انرژی سبز

انرژی سبز

معایب سلول های خورشیدی به طور کلی سه اشکال در این سلول ها وجود دارد : ۱- تفاوت و تغییر نور خورشید در فصول مختلف سال. انرژی خورشیدی در طول شب بی معنا است و متأسفانه تجهیزات ارزان قیمت و روش های کارآمدی برای ذخیره انرژی الکتریکی وجود ندارد، که این ...

Smart Tracking

Smart Tracking

تعقیب هوشمند یا Smart Tracking در دوربین مداربسته تکنولوژی ای مبتنی بر پردازش تصویر است که بیشتر در دوربین های گردان به کاربر کمک می کند از طریق دوربین اهداف مورد نظر خود را دنبال کند.

wdr چیست ؟

wdr چیست ؟

WDR کوتاه شده ی عبارت Wide Dynamic Range، به معنی بازه ی دینامیکی بالا است که اغلب در دوربین های مدار بسته مورد استفاده قرار می گیرد.

صرفه جویی در مصرف

صرفه جویی در مصرف

از سال 1995 تاکنون نصب برچسب انرژی روی وسایل برقی در اروپا و آمریکا الزامی شده است. دستگاه‌هایی که روی آنان برچسب A وB نصب باشد، دستگاه‌هایی کارآمد، کم‌مصرف و اقتصادی‌اند و در عوض دستگاه‌های با برچسب G و F پرمصرف با کارایی کم‌اند.

موارد استفاده دوربین مداربسته مخفی

موارد استفاده دوربین مداربسته مخفی

نظارت بر پرستار بچه یکی از موارد استفاده از دوربین مداربسته مخفی، در خانه ها و برای نظارت بر فعالیت کارگر یا پرستار بچه است. این نوع از دوربین ها با نام “دوربین پرستار بچه” شناخته می شوند. در سراسر دنیا بر روی نصب این دوربین ها اختلاف نظر وجود دارد.

سلول های خورشیدی

سلول های خورشیدی

سی-اس آی، اصلي‌ترين ماده تجاري در توليد سلولهاي خورشيدي است و به اشکال مختلفي استفاده مي شود: سيليکون هاي تک کريستالي ، سيليکون هاي چند کريستالي و سيليکون لايه نازک .تکنيکهاي مرسوم براي توليد کريستالين سيليکون شامل : روش چوکرالسکي، روش محدوده شناور و روشهاي ديگري نظير ريخته‌گري مي باشد. زدودن ناخالصيها از سيليکون اهميت بسياري دارد. اين عمل با کمک تکنيکهايي چون منفعل سازي سطح ( با تابش هيدروژن به يک سطح ) و گترینگ ( يک روش شيميايي که با حرارت دادن ناخالصيها را از سيليکون بيرون مي کشد ) صورت مي پذيرد .با اينکه سلولهاي خورشيدي با سيليکون کريستالي ، از سال ۱۹۵۴ وجود داشته اند ، ابتکاري جديد رو به گسترش دارد

ONVIF  چیست؟

ONVIF چیست؟

در هنگام انتخاب یک سیستم دوربین مداربسته در اماکن مسکونی یا تجاری چندین فاکتور مهم را باید در نظر گرفت. اگر در زمینه خرید دوربین مداربسته تحقیق کوچکی انجام داده باشید به احتمال زیاد به عبارت سازگار با ONVIF نیز برخورد کرده اید. اما شاید با معنا و کاربرد آن آشنایی لازم را نداشته باشید.

تفاوت یو پی اس و اینورتر

تفاوت یو پی اس و اینورتر

رای ابزارها و وسایل الکترونیکی غیرممکن است که در صورت عدم وجود الکتریسیته به راحتی کار کنند. حتی وجود نوسانات در این دستگاه‌ها منجر به صدمات شدید در آنها می‌شود. بنابراین، به منظور محافظت کردن از مدارات داخلی لازم است که منبع تغذیه‌ای پایدار و بدون نوسان که به صورت ایده‌آل پایان‌ناپذیر باشد را در اختیار داشته باشیم