مقالات

تفاوت یو پی اس و اینورتر

تفاوت یو پی اس و اینورتر

رای ابزارها و وسایل الکترونیکی غیرممکن است که در صورت عدم وجود الکتریسیته به راحتی کار کنند. حتی وجود نوسانات در این دستگاه‌ها منجر به صدمات شدید در آنها می‌شود. بنابراین، به منظور محافظت کردن از مدارات داخلی لازم است که منبع تغذیه‌ای پایدار و بدون نوسان که به صورت ایده‌آل پایان‌ناپذیر باشد را در اختیار داشته باشیم

مشکلات برق شهر:

مشکلات برق شهر:

اگرشما تصمیم بگیرید که کامپیوترخود را مستقیماً به برق شهروصل کنید، منبع تغذیه داخلی آن با مشکلات متعددی مواجه خواهدشد. بعضی ازاین مشکلات کوچک هستند و کامپیوترشما با آن کنارخواهدآمد درحالیکه برخی ازآنها ممکن است موجب ازدست دادن اطلاعات و حتی ایجاد عیوب دائمی برروی سیستم شما شوند.

مشخصات  ups:

مشخصات ups:

برگه مشخصات ups میتواند بسیارطولانی وخسته کننده باشد . همچنین دربیشترموارد لازم نیست شما نگران تمام مواردی که درآن پیدا میکنید باشید، اگرچه برخی ازآنها قبل ازتصمیم گیری برای خرید ، بسیارمهم میباشند. نکته: بعضی ازمشخصات الکتریکی مربوط به عملکرد ups که در دفترچه های کالا موجود است کاملاً مشابه با مشخصات منابع تغذیه میاشند. جزئیات بیشتردراین خصوص را میتوانید در بخش مشخصات وگواهینامه های منبع تغذیه بیابید که دراین بخش ازتکرارآن خودداری میشود.

تفاوت های ولتاژ و فرکانسی در کشورهای مختلف دنیا و انواع پریز

تفاوت های ولتاژ و فرکانسی در کشورهای مختلف دنیا و انواع پریز

تفاوت های موجود در سیستم های برقی در سراسر دنیا را می توان به دو گروه عمده تفاوت های ولتاژ و تفاوت های فیزیکی در اتصالات دانست. تقریبا بیشتر مسافرین و به ویژه کسانی که به کشورهای خارجی سفر می کنند ، با مشکلی به نام عدم تطبیق وسایل برقی رو به رو شده اند.

چکیده ای بر سیستم تامین برق بدون وقفه

چکیده ای بر سیستم تامین برق بدون وقفه

قبل از وارد شدن به جزئیات کارکرداین سیستم، بد نیست که نگاه سریعی به ساختارآن بیندازیم. هدف اصلی یک دستگاه ups تهیه یک منبع بدون وقفه انرژی برای بار مصرفی است که از آن محافطت میکند.

خصوصیات و ویژگیهای UPS :

خصوصیات و ویژگیهای UPS :

پس از درک اصول اولیه عملکرد یک سیستم تامین انرژی بدون وقفه، شناخت انواع مختلف آن وآشنایی با اجزای مهم آن، اکنون درمورد برخی ازخصوصیات طراحی و ویژگیهای مختلف یک ups که باعث تفکیک آن ازانواع دیگرups میشود صحبت خواهیم کرد.

انواع مشكلات شبكه برق

انواع مشكلات شبكه برق

Spikeها ولتاژهای سریع ,گذرا وباطول زمانی کوتاهی هستندکه به شکل موج اصلی برق اضافه می شونداین ولتاژها می توانندبه هردوسیکل مثبت ومنفی اضافه شده

UPS های ریداندانت   REDUNDANT UPS

UPS های ریداندانت REDUNDANT UPS

ریداندانسی قابلیت پشتیبانی آنی در یک یا چند قسمت می باشد که در صورت خروج آن قسمت مورد نظر از پروژه به طور آنی جایگزینی برای آن وارد پروسه می شود و ازتوقف پروسه جلوگیری می شود.یو پی اس های با ساختار ریداندانت مخصوص صنایع نفت.

ارت  Earth

ارت Earth

نکاتی که باید در رابطه با ارت بدانیم.چگونه یک چاه ارت مطمئن با ضریب حفاظت بالا داشته باشیم.نکاتی در بهینه ساری چاه های ارت.